Sokol Kounice
Sokol Stratov
4:1 (1:0)
14. kolo
27.03.2016 - 15:00
Branky: 
26., 90. Leggeri 2, 48. Vignozzi, 85. Čech
Rozhodčí: 
Peška Libor
Karty: 
ŽK: 1:2 (23. Bylina), ČK 1:0 (69. Dobiaš)
Diváků: 
50
Sestava: 

Líbal Jan - Bylina Roman, Budský Radek, Vignozzi Harris (89. Kubásek Jakub), Dobiáš Jakub, Liebelt Tomáš, Plášil Filip (73. Čech Martin), Sochor Pavel (65. Šeda Jan), Novák Martin (90. Zradička Aleš), Leggeri Fabio, Šoufek Petr

Průběh zápasu: 

První jarní mistrovské utkání jsme vyhráli a přiblížili se čelu tabulky na pouhé dva body.

Jak utkání viděl náš soupeř:
Do zápasu jsme vstoupili trochu s respektem. Domácí drželi více míč na svých kopačkách a v úvodu byli nebezpečnější. Rychlostí a kvalitou při práci s míčem vynikal zejména kmenový hráč Bohemians 1905 Vignozzi, který hostuje ve Vykáni a z pozice farmy, nastoupil v dresu Kounic – ten převyšoval ostatní hráče na hřišti o mnoho tříd a dělal nám největší starosti. V úvodní čtvrthodině připravil pro své spoluhráče tři gólové šance, ale ti ani jednu nedokázali využít. Za nás mohl první nadějný brejk potrestat Michal Horvát, ke kterému propadl obranou domácích míč, ale šanci díky špatnému zpracování prováhal. A tak se skóre měnilo na druhé straně – po další akci Vignozziho se zkušeně trefil další hráč Čechie Vykáň, Leggeri: 1-0. V 25. mohlo být vyrovnáno – po centru Syrového z přímého kopu, se míč odrazil k Pačesnému, ale ten v dobré pozici mířil jen nad branku. O chvíli později se postavil k přímému kopu z ideální pozice znovu Vignozzi a jeho střelu přes zeď skvělým zákrokem vytáhl Ulman v naší brance na roh. V další jasné šanci pak stejný domácí hráč mířil těsně před poločasem tváří v tvář Ulmanovi o kousek vedle pravé tyče. Do šaten jsme tak odcházeli s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním pokusit se s výsledkem něco udělat a poprat se o důležité body. Bohužel jsme chybovali hned v úvodu – ve 48. špatnou rozehrávkou na útočné polovině chyboval D. Kubín, domácí přešli okamžitě do protiútoku a Vignozzi při svém dalším nájezdu na Ulmana tentokrát nezaváhal: 2-0. Přesto jsme zbraně nesložili. V těchto fázích jsme byli vyrovnaným soupeřem a trpělivou hrou jsme hledali možnosti zaútočit, avšak bohužel v útoku jsme byli místy velmi nedůrazní nebo nepřesní. Šance však přece jen přišla – v 67. po přímém kopu z levé strany, předvedl zkrat v pokutovém území domácí stoper, když úderem do hlavy nesmyslně faulovat D. Kubína a byl vyloučen. Zároveň následný pokutový kop sice se štěstím a nadvakrát, ale proměnil Effenberger: 2-1. Kouničtí pak trochu znervózněli a my se tlačili víc do šancí. Bohužel nám chybělo trochu štěstí, když v největší naší příležitosti trefil Pačesný střelou pouze tyč. Šanci na body jsme pak ztratili v 84., když jsme nezachytili náběh za naší obranu, která se vzápětí kromě Kauckého na dohrání celé situace zcela vykašlala, a domácí jednoduše zvýšili: 3-1. V závěru pak přidal domácí tým ještě jednu branku a nakonec jsme tak odjeli možná až s trochu nezaslouženým debaklem: 4-1.